Stránky jedné malé ...
... veverky z Bludovic

« domů » Geocaching » Všeobecně » Popis hry a co k tomu patří » Murphyho zákony

Murphyho zákony geocachingu

  1. Davidův první zákon: Baterky dojdou vždycky 100 metrů před cílem.
  2. Cache je vždy na druhé straně zdi, potoka ...
  3. Cesta za šipkou bývá nejdelší.
  4. Ze všech skulin a dutin, které připadají v úvahu je to vždy ta poslední prozkoumaná.
  5. Může-li se něco promáčet, promáčí se to.
  6. Travelbug pro který tam jdete už tam nebude.
  7. Bude-li v keši chybět tužka, zapomenete si ji také.
  8. Vedou-li ke keši dvě cesty, vždycky si vyberete tu horší.
  9. Pokud sebou vleču vytištěný listing, tak ho nepotřebuji. Jakmile ho nechám v autě/doma, tak by se hodil.
  10. Vyrazíte-li na kešku v kraťasech, určitě se budete brodit kopřivami.
  11. Když právě najdu keš obtížnosti 4, která se na naprosto opuštěném a vzdáleném místě, tak právě v této chvíli někdo zakládá keš obtížnosti 1 asi 300 m od této keše a já se o tom dovím až poté, co dorazím domů.
  12. Věci vyndané z cache se nazpět již nevejdou. A to i když si necháte největšího plyšáka aneb vyndaná tužka je vždy delší než nejdelší vnitřní uhlopříčka.
  13. Neexistuje roh, spoza kterého by nevyskočil mudla právě v momentě, kdy keš ukrýváte na původní místo. Následně si sedne na lavičku naproti a dělá, že čeká.
  14. Čím blbější souřadnice, tím větší přesnost GPSky. Důkaz tohoto tvrzení se provádí kruhovou argumentací: Čím menší EPE, tím více si můžete být jisti, že jste úplně někde jinde.
  15. Schůdnější cesta se najde vždy, když odcházíte od nalezené cache.
  16. Revitalizaci 30 let zanedbaného nábřeží/objektu/parku schválilo městské zastupitelstvo den poté, jak jste tam schovali keš.
  17. Pokud si dáte práci v listingu se zadáním doporučené přístupové cesty včetně waipointů, hned FTF cacher si to přihasí na cache přesně z opačné strany.
  18. Pokud vyjedete na druhou stranu republiky, následující den je velice blízko Vašeho bydliště založena nová cache, kterou nemáte možnost v žádném případě ulovit jako FTF.
  19. Nech skryješ svoji pixlu kdekoli, vždy někomu jinému překázíš dlouho plánovanou a propracovanou skrýš.
  20. Když dobře těsní, tak praskne.
  21. Když s sebou na deset keší vláčíš desetikilový baton s předměty na výměnu a případně na záchranu poškozené cache, ani jedna z nich nebude potřebovat pomoci a v žádné nebude nic rozumného na trade. V momentě, kdy na jedenáctou vyrazíš jen tak nalehko bez toho batohu, bude a) obsahovat něco úžasného na výměnu a najednou nemáš za co b) potřeboval doplnit logbook, nebude v ní tužka atd. c) oboje zároveň
  22. Krabka praskne pouhý týden poté, co jste ji jeli 100 km zkontrolovat.
  23. Je-li cache na kopci u rozhledny, bude mlha a déšť. Je-li keš v parku u městského muzea, bude svítit sluníčko.
  24. Na zamaskování keše je potřeba více materiálu, než kolik se ho získalo při vyzvedávání.
  25. Obecně platný zákon pro výlety, platný i pro GC výlety: Pokud to ráno vypadá na déšť a rozhodneš se raději zůstat doma, jistě se během pár hodin vyčasí a je nádherný den, nebo aspoň odpoledne. Jestliže vyrazíš, protože minule jsi přece zůstal doma zbytečně a litoval, s největší pravděpodobností bude tentokrát opravdu hnusně celý den.
  26. Když se konečně chceš zbavit rozměrnějšího TB, všechny keše široko daleko jsou o chlup menší.
  27. Pokud je multi vedena od bodu A do bodu B, zaručeně k A přijdete cestou od bodu B, neboli: Pokud máte multi "po cestě", budete se stejně vracet.
  28. Na multi, u které jsou potřeba informační cedule (např. chráněné oblasti), je druhý den po uložení kešky ochránci kompletně změní.
  29. Každá terénní keš, ke které se blížíte, je podstatně výš než vy. Vjímka: Pokud je keš níže, nelze se k ní seshora žádným způsobem dostat.
  30. I když jsou všechny výměny poctivé, každá keš starší několika měsíců je téměř prázdná. Vyjímka: keš je plná porcelánových slonů nebo vzájemně nesouvisejících částí hraček z Kinder vajíček.
  31. Zimní: Cache přimrzá k podkladu vždy největší plochou.
  32. Sněhu napadne právě tolik, aby přikryl všechny objekty z nápovědy.
  33. V ammoboxu nikdy nevznikne přetlak.
  34. Předchozí nálezce cache se šroubovacím víčkem má vždycky větší sílu.
  35. Cache navštěvovanou třikrát týdně začnou všichni hledači ignorovat (po dobu minimálně jednoho měsíce, horní hranice omezena není), jakmile do ní doputuje Váš TB //Hard varianta: cache těšící se pověsti bezpečného TB hotelu, existující již několik let bude týden po uložení vašeho TB ukradena//.
  36. I když jiný kačer ví, že někomu jinému překáží dlouho plánovanou a přepracovanou skrýš, bezohledně tam strčí svoji pixlu.
  37. Máte-li naplánovanou sérii keší na rodinném výletu, o cache obtížnosti čtyři v podstatě zakopnete, kdežto jedničku nenaleznete vůbec. Netřeba podotýkat, že pro čtyřku se vydáte sám, rodinu raději necháte u auta, zatímco jedničku plánujete nechat demonstrativně nalézt tím nejmenším nebo nejotrávenějším členem týmu.
  38. Cache v záplavovém území umístíte do dutiny stromu 2 metry vysoko. V průběhu nejbližší záplavy vichřice strom zlomí a keš skončí vytopena. Následně se rok geocachingu příliš nevěnujete a když se konečně rozhýbete jít keš obnovit, překazí Vám to záplava v neovyklém období, která trvá 3 měsíce, oproti tomu, že obyčejně je tam už po pár týdnech sucho.
  39. Čím byl geocoin dražší, tím dřív se ztratí.
  40. Jak chcete jít pro keš po práci, na poslední chvíli dostanete zadání, teré musí být hned hotové a zabere několik hodin.
  41. Čím méně se Ti líbí keš/její okolí, tím víc jsou ostatní nadšeni.
  42. Když bylo v okolí keše při jejím zakládání čisto, hned po založení se tam někdo vykadí.
  43. Pokud máš 14 dní nachystaný listing na lov keše a na poslední chvíli si nezkontrolujete její stav, tak je keš víc jak týden ukradena a disablvována. Vyjímka: Pokud není disablována, tak má minimálně posunuté souřadnice tak, že ji stejně nenajdeš.
  44. Ať umístíš keš kamkoliv v parku, tak za pár dní v její blízkosti rozvinou bejvák houmles a na místě kešky mají toaletu.
  45. Přestože lze finální úkryt u multikešky zvolit v dané oblasti většinou kdekoliv, zaručeně bude umístěna v tom největším marastu plným kopřiv, bláta, komárů a klíšťat. Upřesnění: GPSka Vás vždy navede do největšího marastu v okolí a teprve tehdy, až to celé prohledáte, se konečně umoudří a ukáže Vám suchou a čistou dutinu stromu s pokladem. Upřesnění upřesnění: pokud na to budete spoléhat a do marastu schválně nepůjdete, GPSka se neumoudří, protože poklad je tentokrát uprostřed.
  46. Pokud máte na hledání cache celý den, najdete ji do minuty. Naopak pokud nestíháte vlak/autobus zabere Vám hledání i hodinu a všechno Vám ujede.
  47. Jdete-li pro FTF, určitě nebudete první. Vyjímka č.1: Pokud budete na místě první, budete ji dlouho hledat a mezitím přijde další geokačer a najde ji hned. Vyjímka č.2: Pokud přecejen budete první a dokonce se ani nikdo další neobjeví, tak byla cache schválena, ale majitel ji přijde uložit na své místo až zítra.
  48. Nenajdeš-li cache během prvních 10 minut, nenajdeš ji vůbec. Nebo ji po hodině najdeš na místě, kde jsi hledat poprvé před hodinou.
  49. Keš je ukryta přesně na místě, kam si položíš batoh nebo GPS.
  50. Pokud máš volný víkend a plánuješ jít lovit, tak se práce objeví hned jak víkend začne. Pokud se rozhodneš, že máš moc práce a radši na víkend zůstaneš doma, tak zjistíš, že bys to v klidu stihnul až když už je pozdě někam vyrazit.
  51. Pokud jdeš po cestě a doufáš, že se zatočí a přivede tě ke keši, tak nepřivede. Pokud po té cestě nepůjdeš a pustíš se ke keši hustým lesem či náročným terénem, tak na místě zjistíš, že 15 metrů od keše je cesta, po které jsi původně šel.
  52. Jdete-li pro cache v sandálech, bude tam takový krpál, že těmi sandály za chvilku projedete skrz. Jdete-li pro cache v kotníkových botách, bude tam kaluž o 2 cm hlubší. Nejjistější jsou holínky, ovšem nezapomeňte je vyzout, až se budete škrábat z potoka. Reverzní dodatek: Když si vezmete kotníkové trekové boty, většinou tam nakonec žádná kaluž není, v podrostu je proti všem odhadům vyšlapaná pohodlná cesta zcela prostá kamení a jakýkoliv překážek a vy si jen celý den nadáváte, že jste si mohli vzít ty sandále a nemít úplně zbytešně zpocené nohy...
  53. Pravidlo odlehlých FTF: když nad tím mávnete rukou, že se nemá cenu honit, protože tam zaručeně někdo vyrazí dřív (vy to zrovna máte daleko, nemůžete vyrazit hned apod.), nakonec se ukáže, že tam nevyrazil nikdo a FTF nebo coin si tam spokojeně podřimuje minimálně týden. Toto období nevysvětlitelného klidu odezní po blíže neurčitelném čase, ale běda, jestli si nakonec řekněte, že když se nikdo nehrne, tak to přecejen zkusíte (nebo už prostě máte čas). V tom případě se paralelně probudí i nějaký další kačer, který tam ale dorazí o patnáct minut dříve než vy.
  54. Délka logu bývá přímo úměrná míře kačerova trápení.
  55. Když napíšeš dlouhý log a chceš ho odeslat, spadne geocaching.com. Dodatek: Pokud server nespadne, tak zjistíš, že si tam udělal překlep a gc.com spadne až v momentě, kdy chceš překlep opravit. Toto pravidlo je také známo jako: Když už tu krásnou větu přece jen do logu protlačíš, tak v ní uděláš překlep.
  56. Cache je uložená na hodně mudloidním místě v parku, kolem kterého chodíte skoro každý den z práce a víte kde přesně je. V den kdy se jí rozhodnete vyzvednout je přemístěna jinam (minimálně do jiné části/výšky téhož stromu), což Vás rozhodí natolik, že ji nezkusíte ani hledat, přestože v okolí je kupodivu naprosté mudloprázdno.
  57. Pokud se rozhodnete ulovit multinu, nikdy Vám nevyjdou souřadnice na 1. pokus. Vyjímka: pokud Vám vyjdou na 1. pokus, zdá se Vám to tak neuvěřitelné, že celý proces zbytečně opakujete.
  58. Jestliže postřebujete k objevení finálky u multicache datum vytesané na soše či jiné kulturní památce, zjistíte, že ji týden před lovem odvezli památkáři na restaurování ... i s podstavcem.

 

 
Design & program by Pavel Guňka pegasus.tode.cz