Stránky jedné malé ...
... veverky z Bludovic

« domů » Geocaching » Všeobecně » Návody » Správné logování

Jak správně logovat


To se řekne: "Najdu krabku a zaloguji se".

V podstatě to tak je, ale u každého druhu keše jinak.
Logování

1. U keší, kde je finální krabička fyzická (tedy od nano do large) platí:

Pokud je logbook malinký (nano) napište tam jen svou přezdívku s datem. Logbook je většinou dělaný tak pro max. 20 logů a tak nezabírejte zbytečně místo pro jiné nálezce. (a ownerovi zbytečně nepřidělávajte práci s častou výměnou logbooku).

U mikrokeší je trošku větší, ale mnohdy to taky není na velká razítka (i když jsou pěkná). Logbook v mikrokeši

U větších logbooku (small - large) se kromě nezbytné přezdívky a data vejde také čas a nějaké ty zážitky či zkušenosti při odlovu této keše. Ale i tak si většinou kačeři nechávají delší příběhy až když logují na internetu. V těchto větších logboocích už je pěkné používat i razítko když máte. Logbook je tak pěknější a barevnější.

2. U dalších typů keší se logování řídí speciálními pravidly přesně stanovenými pro daný typ, popř. podmínkami autorů.

To nebudeme rozepisovat, neboť dalo by se říct: "co nefyzická keš, to originál požadavek ownera v listingu".

3. Nález zalogujeme i na internetu

Odloveno máme, vrátili jsme se po celodenním kešování domů k počítači, uvaříme si kafe a zalogujeme kešky. 

a) v listingu kešky vpravo nahoře klikneme na "log your visit"
b) vybereme "type of log"

  • found it = našel
  • didn´t found it = nenašel
  • write note = napsat poznámku
  • needs archived = potřebuje archivovat (pokud se o ni owner nestará, jako jediný tento typ logu přijde i reviewrovi a ten by měl učinit nápravu)
  • needs maitenance = potřebuje údržbu

c) vybereme správné datum návštěvy keše "date logged"
d) napíšeme svůj log do políčka "comments" (můžeme přidat i smajlíky)
e) potvrdíme "submit log entry"

Pokud chceme, aby náš log byl zobrazen zašifrovaně (stejnou šifrou jako se šifruje hint), zaškrtneme políčko "Encrypt this log entry" (ale používá se to fakt jen vyjímečně, já to snad nepoužila ještě ani jednou...)

f) Po potvrzení logu se přepne obrazovka do další fáze, kde máme možnost nahraní obrázku pomocí "upload image". Je jedno jak je načítaná fotografie velká, vždy se zmenší na nejvyšší možnou velikost. Samozřejmě čím větší, tím déle trvá její nahrávání, proto buďte trpěliví. Ukázkové zápisy

Nyní můžeme nahrát další obrázek "submit another image" nebo se vrátit k listingu a log si ještě jednou pro kontrolu přečíst. Pokud nalezneme chyby nebo si uvědomíme, že naše povídání poskytuje nějaký "spoiler" (nápovědu), můžeme log upravit nebo donahrát fotku pomocí modrých odkazů přímo pod naším textem.

U earth a podobných keší je většinou ještě nutné poslat ownerovi e-mailem odpovědi na otázky, jejichž odpovědi jsme měli na místě zjistit. 
V listingu je na začátku uveden owner. Klikneme-li na jeho přezdívku, otevře se nám jeho profil. Tam je buď uveden přímo jeho e-mail nebo odkaz "send message".

Co se loguje ještě trošku jinak jsou eventy. Na ty se musíme nejprve přihlásit logem "will attend". Prostě pošleme přihlášku. Řekneme v jak hojném počtu dorazíme, jestli chceme eventové cwg (pokud je) atp. Po proběhlém eventu, na kterém se musíme také fyzicky zalogovat do připraveného logbooku, zalogujeme ještě naši účast logem "attended". 

Ještě bych dodala:

Donedávna ještě platilo, že i když kačer našel fyzicky keš a nesplnil podmínku logu (např. foto), nebyl mu log uznán. 
Od 4. 4. 2009 již nesmí být kačerovi log smazán, pokud fyzicky našel krabičku a zalogoval ji. (log samozřejmě nesmí porušovat pravidla slušného chování).

 

 
Design & program by Pavel Guňka pegasus.tode.cz