Stránky jedné malé ...
... veverky z Bludovic

« domů » Cestování » In-line » Česko » Bečva

Lipník nad Bečvou - Přerov

Trasa vhodná pro bruslaře i cyklisty. Celková délka v jednom směru je něco pod 13 km. V 99% své délky vede po alfaltových komunikacích s velmi dobrým povrchem a na kterých platí zároveň zákaz vjezdu motorových vozidel. Takže tak trochu vhodná i k rodinným vyjížďkám s dětmi. 1% pak tvoří méně kvalitní povrch, po kterém se jet dá, avšek není to to pravé ořechové. Většinou se jedná o část asi uprostřed trasy mezi Osekem na Bečvou a Odlřichovem a pak ke konci v Přerovském parku.

Začínáme v Lipníku nad Bečvou u okraje sídliště a zároveň nedaleko řeky Bečvy. Je zde rozcestí jak cyklotras, tak i turistických tras. Vše si můžeme nastudovat z podrobné mapy, která se zde nachází. Zde je i doporučené parkoviště.
Po skvělém alfaltovém povrchu pokračujeme směrem k Oseckému jezu, kde se můžeme po prvním kilometru občerstvit a nabrat zásoby pití i jídla na celou další zbývající trasu, neboť v celé délce se nachází občerstvení právě zde a pak až ve městě Přerově.
Dále budeme pokračovat kolem rybníku Jadran až k silnici, která přetíná cyklostezku. Zde musíme dále pokračovat asi 300 m po silnici, jedná se však o silnici s velmi malým provozem, takže tady pojedeme opatrněji, ale pozor přesto dáváme velký!
Překonáme po odbočení vlevo kratší úsek s velmi nekvalitním povrchem, na bruslích však překonatelný. Po chvíli najíždíme opět na velmi kvalitní povrch, který nás bude doprovázet až k další cestě, která cyklotrasu opět přetíná. Tentokrát u obce Grymov.
Opatrně protínáme cestu a sjedeme nepříjemný kopeček se zatáčkou. Pořád kopírujeme řeku Bečvu a pořád jedeme po silnicích bez aut. Tentokrát se nám povrch trošku zhoršil a cesta zúžila. Je třeba dávat větší pozor, ale pořád je to super. Po užším chodníčku, zato o dost zatáčkovitějším dojedeme až na předměstí Přerova. Provoz inlinistů tady většinou zhoustne a je třeba dávat pozor. 
Po pár kilometrech dorážíme do parku v Přerově k lávce. Zde je další možnost občerstvení a z mostu se můžete podívat na krásné centrum... Dále pokračovat kolem řeky sice můžete, ale vzhledem k dost špatnému povrchu to nedoporučuji. Doplňte tekutiny a energii a můžete pokračovat zpět.
Centrum

Doufám, že trasa se bude líbit, určitě v některý pěkný letní den vyražte a využijte taky přírodního koupání v nádrži Jadran.


 

 
Design & program by Pavel Guňka pegasus.tode.cz
„Muži nedovedou ocenit vlastní ženy. To přenechávají druhým.“ Oscar Wilde